جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

دردهای معده به دلیل برخی ناپرهیزی‌ها بسیار شایع است، برای پیشگیری از ابتلا به این عارضه باید از حال معده خود آگاه باشید.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷

برای درمان درد زانو، روغن دنبه را با زنجبیل بر روی زانو بگذارید، در کتب طبی از زنجبیل به عنوان مسکّن دردهای مفاصل و ضد انقباض دردناک و گرفتگی عضلات نام برده شده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷

افراد می‌توانند با مصرف برخی مواد غذایی بینایی خود را بهبود ببخشند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳

اگر دهان آن را باز نکنند قوتش مدت مدید باقى می ماند، اما مغز آن تا سه ماه بیشتر دوام نمی آورد مگر با آغشتنش در آب لیمو (آب لیمو جلوگیرى از فساد پسته می کند) با طبیعت گرم و خشک، مفید حال بلغمى ها و سردمزاجها.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱

 سنگ کلیهزمانی بروز پیدا می‌کند که اجزای ادرار از حالت تعادل خارج می‌شوند؛ سنگ کلیه انواع مختلفی دارد و می‌تواند موجب درد شدید، اسپاسم و التهاب در کلیه‌ها شود.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱

 یبوستیک مشکل گوارشی است که بر اثر مصرف غذا‌های بی‌کیفیت و دیر هضم به وجود می‌آید و مانع دفع مواد زائد بدن از روده‌ها می‌شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶

انجام "حجامت" از جمله تدابیر برای پیشگیری از بیماری‌های فصل بهار است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

این گیاه برای رفع انسدادهای عروق مغزی، تحلیل ورم‌های داخلی و خارجی، تقویت معده، رفع نفخ و بادهای غلیظ، درمان تنگی‌ نفس و سرفه، و بهبود برخی زخم‌های دهانی و انواعی از سردرد استفاده می‌شده است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

طب گیاهی ایران خواص زیادی را برای شوید قائل است مثلا در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده شوید استفاده می کردند که اثر تسکین فوری دارد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

بهتر است از حدود 15 تا 20 دقیقه مانده به غذا و 1 تا 2 ساعت پس از غذا، آب استفاده نشود و تنها غذا سر سفره گذاشته شود و آب سر سفره نباشد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

لیستی از زیان رسان ها و بهره رسان هایی که در سلامتی چشم شما تاثیرگذارند را به اختصار بیان می کنیم .

۱۳۹۶/۱۲/۱۰

مصرف کدو برای کودکان بیش‌فعال و افرادی که اغلب عصبانی هستند و آرامش ندارند، بسیار مفید است همچنین کدو برای بیماری‌های مغز و اعصاب مانند ام‌اس نیز مفید است.

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

افرادی که صفراوی مزاج هستند باید بر اساس طبعی که دارند دستورات غذایی را رعایت کنند تا کمتر دچار برخی بیماری ها شوند.

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

خیار در طب سنتی جایگاه ویژه‌ای دارد که تقویت پوست و خواص ضد سرطان تنها بخشی از آن است.

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

یک کارشناس طب سنتی گفت: طبق قواعد نجومی و حالات بدن و خون در ایام مختلف ماه و سال، روزهای ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۴ اسفند ۹۶ برای حجامت مناسب‌تر است.

۱۳۹۶/۱۲/۰۷

یک کارشناس طب سنتی بهترین روز‌ها برای انجام حجامت در ماه پایانی سال را تشریح کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۰۶

این گیاه دارویی علی‌رغم داشتن خواص منحصر به فرد در درمان بیماری‌ها، باید با احتیاط مصرف شود.

۱۳۹۶/۱۲/۰۵

یک متخصص طب ایرانی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به کمردرد بهتر است شیر را داغ کرده و همراه با عسل بنوشند، گفت: حمام رفتن و فعالیت جنسی بعد از غذا خوردن سبب کمردرد می‌شود.

۱۳۹۶/۱۲/۰۵

گردو میوه‌ی درختی است و سه پوست جداگانه دارد که هر کدام خواص خاص خود را دارند. قسمت خوراکی آن مغز گردو است که دارای ترکیبات روغنی بسیار غنی و سرشار از ویتامین‌های A ،B، E و از همه مهم‌تر املاحی نظیر آهن، روی، فسفر و مس می‌باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۰۲

گلاب سرشار از خواص مفید است و تاثیر بسزایی بر روی زیبایی پوست دارد در این مطلب به معرفی خواص گلاب بر روی پوست صورت می‌پردازیم.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹