جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

انجمن روانپزشکی آمریکا تمایل به عکس گرفتن از خود یا همان "عکس سلفی" را به عنوان اختلال روانی تایید و آن را با اصطلاح "سلفیتیس" یا Selfitis نوعی بیماری معرفی کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۶

همزمان با فرارسیدن چهارشنبه آخرسال، می‌توانید کاریکاتور و نکات پیشگیری از خطرات چهارشنبه سوزی را در این گزارش بخوانید.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱

پیام رسان تلگرام این روزها بعد از گذر از جذب مخاطب به دنبال پاشیدن بنیان خانواده های ایرانی است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۷

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى در مورد فیشینگ تلفنی به شهروندان هشدار داد و گفت: مجرمان با استفاده از اصول روانشناسی اجتماعی برخی از شهروندان را فریب داده و اطلاعات حساب بانکی آنها را از طریق تماس تلفنی سرقت می‌نمایند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶

ورزش کردن والدین به همراه فرزندان باعث منظم شدن روابط بین آنها می‌شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴

یک وقت نفرمایید که ما که رفتار بدی جلوی چشم بچه انجام ندادیم، همۀ رفتارهای خوب را جلوی چشم بچه انجام دادیم بچۀ ما چرا خراب شد؟ رفتار خوب بچه را تربیت نمی‌کند. چی بچه را تربیت می‌کند؟

۱۳۹۶/۱۲/۱۴

این روز‌ها ابراز عشق پنهانی یک‌طرفهرا کراش می‌نامند؛ پدید‌ه ای که از طریق فضای مجازی در بین دانشجویان برخی دانشگاه‌های کشور در حال گسترش است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴

وقتی می شنوید که زوج جوانی از آشنایان یا دوستان کمتر از یک سال از زندگی مشترک از یکدیگر جدا می شوند با خود می گویید حتما جدایی آنها علتی داشته است. در واقع هیچ طلاقی بدون علت نخواهد بود اما...

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

خواب دیدن نوزاد معمولاً با لبخند او در زمان خواب، نمایان می‌شود. معمولاً رویای نوزاد، همراه با تصاویری مانند اتاق خواب او، اسباب بازی‌ها و چهره‌ی پدر و مادر و نزدیکانش است. در این مقاله درباره خواب دیدن نوزاد و علت آن که به بهبود ساختار مغز کودک مربوط است، توضیحاتی آورده شده است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

از زمانی که پسرم می تواند حرف بزند و راه برود، خیلی رفتارهای زشت مثل زدن دیگران، پرت کردن اسباب بازی ها و ... را می بینم. مثل آدم های پرخاشگر شده است. نمی دانم واقعا چه کاری باید انجام بدهم و چه برخوردی با او داشته باشم؟

۱۳۹۶/۱۲/۰۷

آیا احساس می کنید کودکتان شما را نادیده می گیرد و نمی توانید با او ارتباط برقرار کنید؟ دلیلش این است که بیش از حد حرف می زنید و می خواهید با حرف زدن زیاد و توضیحات اضافی به او همه چیز را بفهمانید. با رعایت نکات زیر می توانید با کودک بهتر ارتباط برقرار کنید.

۱۳۹۶/۱۲/۰۵

کارهایی هستند که دوست داریم آن‌ها را در تب و تاب جوانی خود انجام دهیم، خیلی از این کارها در بین افراد در قشرهای مختلف مشترک است. در ادامه با یوکن همراه باشید تا کارهایی که بهتر است تا قبل از 30 سالگی انجام شوند را معرفی کنیم.

۱۳۹۶/۱۲/۰۲

درد شکم یا درد معده شایع ترین شکایت در کودکان و یکی از مهم ترین دلایل برای مراجعه والدین به متخصص اطفال است.

۱۳۹۶/۱۱/۳۰

در جمع‌های فامیلی اصلاً آدم حسابم نمی‌کنند. به خاطر همین هم هست که سعی می‌کنم تا می‌توانم در میهمانی‌ها شرکت نکنم. اینجوری راحت‌ترم. کسی هم کاری به کارم ندارد. از برخوردها و نگاه‌های تحقیرآمیز واقعاً خسته شده‌ام.»

۱۳۹۶/۱۱/۳۰

سلاح‌ها تنها «ابزار» کشتن هستند و تحقیق درباره این پدیده که چرا شمار روزافزونی از آدم‌ها در آمریکا برای کشتن همنوعانشان به این ابزار متوسل می‌شوند را نباید تنها به عاملی چون سهولت دسترسی به آنها فرو کاست.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹

متخصص آلرژی و ایمونولوژی گفت:بیماری سلیاک در صورت عدم تشخیص، رشد کودکان را به تاخیر می اندازد و مانع رشد کامل آنان می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

علائم کولیک در اکثر نوزادان مشابه است و این وضعیت به راحتی قابل تشخیص است. گریه زیاد با شدت و صدای بلند شایع‌ترین علامت کولیک است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

کارشناس ارتباط درمانی گفت: هنر درمانی شیوه‌ای از روان درمانی است که امکان ابراز هیجانات و معالجه از طریق غیر کلامی را فراهم می‌آورد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

حکیم زاده گفت: با توجه به چالش اساسی پیک نوروزی، امسال در مدارس هیچ استانی پیک نوروری پخش نخواهد شد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

فشارهای زیاد زندگی روزمره معمولاً مانع از این می‌شود که آدم‌ها بتوانند وقت کافی برای حل مشکلات و بحران‌های رابطه بگذارند. این استرس و فشار می‌تواند به رابطه هجوم بیاورد، مشکلات را تشدید کند و حتی آنها را بزرگتر از آنچه هستند نشان بدهد.‏

۱۳۹۶/۱۱/۲۳