جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

شوینده‌های طبیعی مانند لیمو، پرتقال، سرکه، جوش شیرین و غیره علاوه بر داشتن بوی مطبوع، موجب تمییزی خانه می‌شوند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۸

اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان در اطلاعیه ای از شهروندان خواست رسم چهارشنبه سوری را با حفظ محیط زیست و طبیعت سازگار کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: نقاط مختلف کشور تا آخر هفته بارانی است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹

رهبر معظم انقلاب در روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، دو اصله نهال میوه غرس کردند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶

توصیه های محیط زیستی برای خانه تکانی شب عید را بهتر است برای حفظ طبیعت رعایت کنیم.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن درخواست از مردم برای خودداری از خرید گونه های جانوری برای هفت سین گفت:از نیروی انتظامی برای برخورد با فروشندگان تقاضای همکاری داریم.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن درخواست از مردم برای خودداری از خرید گونه های جانوری برای هفت سین گفت:از نیروی انتظامی برای برخورد با فروشندگان تقاضای همکاری داریم.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲

دانشمندان از افزایش وقایع مرگ و میر گونه‌های در حال انقراض خبر می‌دهند. خبری که موجب هراس دوستداران حیات‌وحش شده است. اما آیا این اتفاق به تغییرات آب و هوایی ارتباط دارد؟

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

 عضو هیئت مدیره جمعیت زنان مبارز با آلودگی محیط زیست با بیان اینکه واگذاری اراضی اطراف آزادراه تهران ـ شمال به پیمانکار، موجب نابودی گونه‌های گیاهی و جنگلهای هیرکانی می‌شود، گفت: در صورت واگذاری اراضی، شاهد چند پاره شدن جنگلهای هیرکانی خواهیم بود.

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

یکی از عوامل موثر در رفع آلودگی هوا پرورش گیاهانی است که در منزل و یا در محل کار می توان از آن استفاده کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۰۷

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حدود ۷۰۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی به دلیل بحران آب در کشور در بخش کشاورزی و صنایع زیر کشت بهاره نمی رود.

۱۳۹۶/۱۱/۳۰

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: مالچ پاشی در جنوب کشور تنها درصد کمی از پدیده گرد و غبار را کنترل می کند.

۱۳۹۶/۱۱/۳۰

مهندس علیرضا حریری رئیس گروه سلامت کار معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این مطلب اظهار داشت: ماسک ها از وسایل حفاظت فردی هستند که غالباً برای حفاظت افراد در محیط های کاری و صنعتی طراحی شده‌اند، اما برخی از آنها در آلودگی‌های زیست محیطی نیز استفاده می شوند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: امروز جنگل‌های زاگرس در معرض بیماری سوسک چوب‌خوار و زغالی هستند اما من کمتر مقاله‌ای علمی دیدم که به آن پرداخته باشد؛ این را بدانید که اگر زاگرس خشکید ایران دیگر جای زندگی نیست، پس باید دانشگاهیان به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

مدیر کل اداره محیط زیست استان تهران گفت: برای یخ زدایی به جای استفاده از نمک باید از موادی استفاده کرد که اثر تخریبی کمتری برای محیط زیست دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

معاون امور تالاب‌ها و پارک‌های ملی دفتر زیستگاه‌های سازمان محیط زیست گفت: زهکشی تالاب صالحیه موجب کویری شدن تالاب شد، و با توجه به رسوبات ریزدانه تالاب ها، فرسایش آنها به سرعت اتفاق می افتد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

رئیس محیط زیست شهر تهران گفت: مردم و متولیان حیات وحش برای حمایت از حیوانات و تأمین غذای آن‌ها در روزهای سرد و برفی باید با سازمان محیط زیست هماهنگ شوند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه بارش‌ باران و برف بر کاهش آلودگی هوای کلانشهرها تاثیر مثبت دارد، گفت: این تاثیرگذاری به معنای حل مشکل آلودگی هوا نیست چون امروز شاهد افزایش شاخص آلودگی هوا هستیم.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

رئیس بخش خزندگان و دوزیستان سازمان محیط زیست گفت: صیادان به علت تمایل زیاد چینی‌ها برای مصرف لاک‌پشت‌های فراتی به عنوان یک غذای دلچسب این گونه‌ها را به صورت غیرمجاز صید می‌کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۰۳

رئیس محیط زیست شهر تهران گفت: نمک پاشی روشی ناسازگار با محیط زیست و مخرب است و مورد تایید محیط زیست نیست.

۱۳۹۶/۰۹/۲۰