سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

کشتار تصاعدی غیرنظامیان و کودکان یمن به دست سعودی ها با سلاح های آمریکایی
  • دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  •    |   کد خبر : ۱۳۲۱۲۶

سازمان ملل متحد طی گزارشی عربستان سعودی را به کشتار تصاعدی غیرنظامیان و به ویژه مرگ و میر کودکان یمن، متهم کرد و افزود که تلاش ها برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیرنظامیان عمدتا بی فایده است.

به گزارش تیتر یک; zerohedge نوشت: آمریکا همچنان در حال عرضه گسترده ی سلاح به جنگ یمن است.

سه سال پیش در سال 2015 در تعرض عربستان سعودی به یمن، هزاران نفر کشته شدند. شمال یمن دچار بدترین نوع وبا در طول تاریخ بشر شده است و غیرنظامیان همچنان در حملات هوایی عربستان سعودی در منطقه جان خود را از دست می دهند.

بمب ها و هواپیماهای جنگی آمریکا میلیاردها دلار به فروش می رسند. آنها شامل تعداد زیادی از اسلحه های اتوماتیک آمریکایی و مهمات سلاح های کوچک هستند. امارات متحده عربی در سال 2016، هم به منظور دخالت مستقیم در یمن و هم برای جابجایی جناح متحد خود، به تنهایی 60 میلیون دلار از اسلحه های کوچک را خریداری کرد. سعودی ها 11 میلیون دلار دیگر خریداری کردند.

آمریکا,یمن,عربستان

یمن جایی برای فرستادن سلاح های قابل شناسایی و ردیابی نیست. پنتاگون تأیید کرده است که نمی تواند حدود 500 میلیون دلار سلاح هایی را که تا سال 2015 فروخته است را محاسبه کند.

در عین حال، فروش سلاح های آمریکایی حاکی از آن است که هواپیماهای جنگی عربستان سعودی و ائتلاف هرگز تمام نمی شود، این حملات هوایی به ظاهر کاری انجام نمی دهند، بلکه شهروندان و غیرنظامیان بیشتر و بیشتری در بخش شمالی شیعی نشین را مورد هدف قرار می دهند.

در ماه ژانویه، سازمان ملل متحد طی گزارشی عربستان سعودی را به کشتار تصاعدی غیرنظامیان و به ویژه مرگ و میر کودکان یمن، متهم کرد و افزود که تلاش ها برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیرنظامیان عمدتا بی فایده است. حملات هوایی همچنان افزایش می یابد.

فروش سلاح های آمریکایی به عربستان سعودی، نیروی محرک مهمی برای ادامه جنگ یمن است. عربستان سعودی از هواپیماها، بمب های آمریکا استفاده می کند و از طریق نیروی هوایی آمریکا سوخت گیری می کند. عدم مجازات آمریکا در فاجعه انسانی و جنایات جنگی، نگرانی رو به رشد را افزایش می دهد.

انتهای پیام/

نویسنده : معصومه میرحسینی

 

2 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران