شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

اعتراضات گسترده در لندن به سفر روزه شاهزاده سعودی به انگلیس/ دست آلوده 2 کشور به خون 400,000 کودک یمنی
  • چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  •    |   کد خبر : ۱۳۱۹۸۷

در این دیدار، انگلیس در جستجوی شرکای تجاری برای خروج از اتحادیه اروپا است و عربستان سعودی نیاز به متقاعد کردن سرمایه گذاران شکاک و دیرباور در مورد اصلاحات داخلی خود دارد.

به گزارش تیتر یک; رویترز نوشت: سفر امروز محمد بن سلمان شاهزاده عربستان سعودی، با استقبال مجللی از سوی مقامات عالی سلطنتی و صرف ناهار با ملکه الیزابت آغاز خواهد شد. این دو کشور در پی گسترش روابط دیرینه دفاعی به یک مشارکت گسترده هستند.

هر دوی آنها فرصتی برای گسترش روابط فعلی خود دارند: انگلیس در جستجوی شرکای تجاری برای خروج از اتحادیه اروپا است و عربستان سعودی نیاز به متقاعد کردن سرمایه گذاران شکاک و دیرباور در مورد اصلاحات داخلی خود دارد.

اما هنگامی که شاهزاده محمد و ترزا می نخست وزیر انگلیس با یکدیگر ملاقات می کنند، تظاهرکنندگان اعتراض خود را به نقش دو کشور در یمن اعلام می کنند. در مداخله این دو کشور در جنگ یمن حدود 10,000 نفر کشته و 8.3 میلیون نفر به کمک غذایی وابسته هستند و 400,000 کودک بر اثر سوء تغذیه در معرض خطر مرگ و میر قرار دارند.

انگلیس,عربستان,محمد بن سلمان,ترزا می

در دفتر کار ترزا می واقع در Downing Street، دو رهبر نشستی به منظور مشارکت راهبردی انگلستان - عربستان سعودی را آغاز خواهند کرد که اصلاحات اقتصادی عربستان سعودی و ایجاد همکاری بیشتر در زمینه موضوعاتی چون آموزش و پرورش و فرهنگ و همچنین دفاع و امنیت را تشویق می کند.

سخنگوی می به خبرنگاران گفت: "این دیدار، دوران جدیدی از روابط دوجانبه را ایجاد خواهد کرد که بر مشارکتی که مزایای فراوانی را برای هر دو کشور به ارمغان می آورد، متمرکز می شود."

اواخر این ماه، شاهزاده محمد با فهرستی پرمنفعت از آمریکا بازدید می کند.

مقامات انگلیسی از تصمیم شاهزاده محمد 32 ساله، برای برگزیدن انگلیس به عنوان مقصد مهم غربی در اولین سفر خارجی خود اظهار خوشنودی کردند.

دولت انگلیس مشتاق است که روابط دفاعی تاریخی خود را به تجارت دوجانبه و سرمایه گذاری تبدیل کند.

انتهای پیام/

نویسنده : معصومه میرحسینی

 

6 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران