دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

"پر هرج و مرج"؛ صفتی که اکثر آمریکایی ها به دونالد ترامپ می دهند
  • چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  •    |   کد خبر : ۱۳۱۹۷۷

در نظرسنجی واشنگتن پست در مورد عملکرد ترامپ در سال 2017، پُر هرج و مرج، رایج ترین کلمه سال بود.

به گزارش تیتر یک; msn نوشت: آنچه که ترامپ "درگیری" می خواند، بسیاری از آمریکایی ها "هرج و مرج" می دانند.منصفانه است که بگوییم بسیاری از آمریکایی ها این را می دانند و اعمال ترامپ در کنفرانس های خبری آنان را شگفت زده نمی کند.

یکی از پاسخ های اصلی قائم مقام ها و حامیان ترامپ در مورد حمله وی به مخالفان سیاسی اش و گاهی اوقات حتی کسانی که در حزب خود هستند، این است که رئیس جمهور تخریب کردن را دوست دارد.

ترامپ در کنفرانس خبری روز سه شنبه، توضیح داد که چرا حتی در میان کارکنان خود نیز اختلاف راه می اندازد:

"من مناقشه را دوست دارم. من دو نفر با دیدگاه های مختلف را دوست دارم. این اخلاق من است و تصمیم به انجامش را نیز می گیرم اما به نظاره گر بودن آن علاقمندم. دلم می خواهد این کشمکش ها را تماشا کنم. این بهترین راه است. من دیدگاه های متفاوت را دوست دارم."

اما در حقیقت، رویکرد ترامپ برای حل مسائل از نظر مردم آمریکا بهترین راه نیست. و این امر می تواند به وسیله رأی دهندگان به او آسیب بزند. آنچه که ترامپ درگیری می خواند، بسیاری از آمریکایی ها هرج و مرج می دانند.

درگیری در محل کار غیرمعمول نیست، بلکه از نظر برخی کارشناسان اگر به طور مناسب مدیریت شود، می تواند فرصتی برای پاسخ های مفید به مشکلات واقعی باشد. اما زمانی که اجازه بدتر شدن اوضاع به آن داده می شود یا زمانی که بر آن پافشاری می شود، می تواند منجر به مشکلات بیشتر شده و این مشکلات را به افرادی که در آن سازمان کار می کنند، انتقال دهد.

از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید تاکنون، گزارشات ثابتی از جناح ها مبنی بر رقابت میان کارکنان ترامپ، نشت داستان های نامطلوب در مورد همکاران در یک فضای نامناسب در رسانه ها و ناتوانی آنها در همکاری با یکدیگر برای ایجاد آمریکای بزرگ منتشر شده است.

با توجه به عملکرد مقامات ارشد به عنوان یکی از واضح ترین نمونه ها، بعضی از آنها اختلافات داخلی را به عنوان مهم‌ترین مانع ترامپ در کاخ سفید در تلاش برای چشم انداز رئیس جمهور برای کشور می دانند.

در نظرسنجی واشنگتن پست در مورد ترامپ در سال 2017، بی نظم (پر هرج و مرج)، رایج ترین کلمه سال بود.

سایر کلمات منفی که در این لیست وجود دارد، عبارتند از؛ دیوانه، چالش برانگیز، پر سر و صدا، ترسناک، یأس آور و خطرناک.

اکثریت افراد این دیدگاه را به کارایی ترامپ، تمام نظام سیاسی آمریکا و مسیری که کشور در آن است، نسبت دادند.

انتهای پیام/

نویسنده : معصومه میرحسینی

 

4 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران