پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

لیست دانشگاه‌های خارجی مورد تائید وزارت بهداشت
  • سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  •    |   کد خبر : ۱۳۱۹۵۰

معاونت آموزشی وزارت بهداشت، اطلاعیه ای را در خصوص لیست دانشگاه‌های خارجی مورد تائید این وزارتخانه منتشر کرد.

به گزارش تیتر یک; معاونت آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به اینکه لیست دانشگاههای خارجی مورد تائید وزارت بهداشت برای سال تحصیلی 2019-2018 اخیراً اعلام شده است، خاطرنشان می شود: لیست دانشگاههای مورد تائید، صرفاً براساس رتبه هر دانشگاه در رتبه بندی های معتبر بین المللی از قبیل شانگهای،QS و Times و با لحاظ کردن رتبه گروه علوم پزشکی آن دانشگاه تعیین می شود.

 معاونت آموزشی وزات بهداشت در این اطلاعیه به افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی در خارج از کشور را دارند، توصیه کرده است صرفاً برای تحصیل در دانشگاههای اعلام شده در لیست مورد تایید وزات بهداشت اقدام نمایند در غیراینصورت برای افراد که از تابستان 2018 (ابتدای سپتامبر 2018) در دانشگاههای دیگری که در لیست دانشگاههای مورد تائید نمی باشند شروع به تحصیل نمایند هیچگونه تسهیلات دانشجویی ارائه نخواهد شد و امکان انتقال به دانشگاههای داخل کشور و همچنین ارزشیابی مدارکشان وجود نخواهد داشت .

بر اساس این اطلاعیه، همه افرادی که تحصیل خود را در دانشگاههایی که تاکنون مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است آغاز نموده اند می توانند کماکان به تحصیل خود ادامه داده و براساس ضوابط و مقررات موجود از تسهیلات دانشجویی و ارزشیابی مدارک بهره مند شوند.

همچنین در مورد دانشگاههایی که در لیست 2018-2017 بوده ولیکن در لیست سال 2019-2018 قرار نگرفته اند، در صورتیکه افرادی با اخذ ویزای دانشجویی در سال جاری مشغول طی دوره آمادگی که جزو شرایط ورود به دوره اصلی در آن دانشگاه و یا دانشگاههای آن کشور می باشد (ازقبیل دوره پادنک یا Preparation و یا Foundation و...) بوده اند و قصد ورود به دوره اصلی رشته تحصیلی در سال 2019-2018 را دارند توصیه می شود در وهله اول در دانشگاههای اعلام شده در لیست 2019-2018 تحصیل خود را شروع نمایند ولیکن در صورت عدم امکان اخذ پذیرش از این دانشگاهها می توانند تحصیل خود را در همان دانشگاه صرفا در سال تحصیلی 2019-2018 آغاز نمایند.

تحصیل در کالج‌های وابسته به دانشگاه‌ها مورد تایید وزارت بهداشت نیست

بر اساس اعلام معاونت آموزشی با توجه به اینکه در برخی از کشورها، علاوه بر دانشگاه اصلی که در لیست وزارت بهداشت اعلام شده، کالجهای وابسته به این دانشگاهها نیز به ارائه برخی از رشته های علوم پزشکی مبادرت می ورزند، از آنجائیکه این کالجها در رتبه بندی های بین المللی مورد ارزشیابی قرار نمی گیرند و فاقد کیفیت علمی لازم می باشند بنابراین تحصیل در این گونه کالجها به هیچ عنوان مورد تائید نبوده و صرفاً تحصیل در دانشگاه اصلی مورد تائید است و دانشگاههای اعلام شده صرفا در کشور اصلی، مورد تائید بوده و شعب آن در سایر کشورها مورد تائید نمی باشد.

همچنین در خصوص دانشگاههای مورد تائید در کشور روسیه برای افرادی که از سال تحصیلی 2019-2018 آغاز به تحصیل می نمایند صرفاً دوره هایی که به زبان روسی برگزار می شوند، مورد تائید است و نیز در خصوص دانشگاه Moscow Medical Stomatology Institute N.A. Semashko که در حال حاضر تحت عنوان : Moscow State University of Medical and Dentistry A.I Yevdokimov (MSUMD) می باشد، رشته های پزشکی و دندانپزشکی مورد تائید هستند.

انتهای پیام/

 

4 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران