سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

ماموریت رئیس کل دادگستری استان البرز به بازرسی برای بررسی نحوه اخذ مالیات/ فاضلیان:عده‌ای دور زدن مالیات را مایه فخرفروشی می‌دانند
  • شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  •    |   کد خبر : ۱۳۱۵۳۵

فاضلیان: در کشور ما فرار مالیاتی و دور زدن دولت و ملت در بین برخی به یک مهارت برای فخرفروشی تبدیل شده است.

 

به گزارش تیتر یک; 

جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنایع، اشتغال و امنیت قضایی سرمایه‌گذاری با موضوع مسائل مالیاتی و مشکلات بیش از 22 شرکت خصوصی با حضور دادستان عمومی و انقلاب کرج، معاونان رئیس کل، مدیران کل دستگاه‌های مرتبط در دادگستری کل استان البرز برگزار شد. احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در این نشست پس از طرح انتقاداتی توسط نمایندگان شرکت‌ها و صنایع تولیدی در مورد نحوه و میزان اخذ مالیات توسط اداره کل امور مالیاتی استان با تاکید بر اینکه پرداخت مالیات امری بدیهی و مرسوم در کشورهای پیشرفته جهان است تصریح کرد: بخش عمده درآمد این کشورها از طریق منابع مالیاتی است و مردم به راحتی مالیات خود را پرداخت می‌کنند و دولت نیز خدماتی را در سطوح عالی ارائه می‌دهد.

وی افزود: در حالی که در کشورهای پیشرفته فرار مالیاتی یکی از جرایم با سختگیرانه‌ترین مجازاتهاست و افراد در هر جایگاهی مکلف به پرداخت مالیات هستند ولی در کشور ما فرار مالیاتی و دور زدن دولت و ملت در بین برخی به یک مهارت برای فخرفروشی تبدیل شده است.

عالی ترین مقام قضایی استان البرز با تاکید بر جدیت دستگاه‌های متولی در برخورد با فرارمالیاتی متذکر شد: با توجه به تاثیر پرداخت مالیات در افزایش عدالت اجتماعی و ارائه خدمات عمومی به آحاد مردم، باید همه افراد جامعه اعم از واحدهای تولیدی مالیات خود را بر حسب میزان درآمد پرداخت کنند و در مقابل دولت نیز موظف است خدمات مناسبی را به آن‌ها ارائه دهد.

وی با انتقاد از سیستم اخذ مالیات در کشور توضیح داد: سیستمی که امروز از آن برای دریافت مالیات استفاده می‌شود مبتنی بر روشهای سنتی و قدیمی است و با اجحاف در دریافت مالیات و نابرابری، منجر به کم‌رغبتی مودیان برای پرداخت مالیات می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه هدف فعالیت کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری حمایت از فعالیت‌های تولیدی در چارچوب قانون است گفت: انتقادات تولیدکنندگان به اداره کل امور مالیاتی و استدلال های مطرح شده می‌تواند در جلسات مدون و منظم طرح شود و ضمن برطرف کردن ایرادات، به افزایش اعتماد و نزدیکتر شدن نقطه نظرات کمک کند.

وی در پایان ضمن درخواست از اداره کل بازرسی استان برای بررسی نحوه اخذ مالیات از تولید کنندگان و ارائه گزارش به کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری، خواستار تشکیل کمیته‌ای متشکل از مسئولان اتاق بازرگانی استان، شرکت شهرک‌ها، اصناف، اداره کل مالیاتی و بازرسی برای بررسی راهکارهای حل مشکلات شد.

در ابتدای این جلسه جهانگیر شاهمرادی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با تقدیر از رئیس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب کرج به دلیل حمایت‌های مداوم و رصد دقیق مسائل و مشکلات حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری گفت: تولید کنندگان گلایه‌هایی را در زمینه مقدار مالیات و نحوه برخورد با تولیدکنندگان دارند که منجر به ایجاد مشکلاتی برای فعالیت آن‌ها شده است.

سید مجتبی تقوی مدیرکل امور مالیاتی استان البرز نیز در این نشست خواستار اطلاع رسانی بیشتر به مردم در زمینه هزینه کرد درآمدهای مالیاتی شد و گفت: بخش قابل توجهی از حقوق پرداختی کارکنان، شهرداری‌ها و خدمات عمومی از محل مالیات تامین می‌شود؛ در استان البرز  90 درصد درآمد دولت از محل مالیات است که مالیات بر ارزش افزوده به صورت کامل صرف امور استانی می‌شود.

در ادامه این جلسه مشکلات 22 شرکت که به دلیل طی نشدن کامل فرآیندهای قانونی دچار مشکلات حقوقی با جهاد کشاورزی استان بودند مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با طرح مشکلات آن‌ها در کمیسیون جهاد کشاورزی از قضایی شدن پرونده‌ها جلوگیری شود.

انتهای پیام/

منبع: دادگستری البرز

 

7 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران