سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

می توان از مسئولین انتقاد کرد و حامی نظام بود/ چرا مجوز افتتاح شرکت لباس های ترکی در البرز داده می شود؟/ بی عدالتی سهم مهلک نظام و انقلاب اسلامی است
  • جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  •    |   کد خبر : ۱۳۱۵۱۴

خطیب جمعه کرج گفت: انقلابی گری را اشتباه معنا نکنیم چرا که موانع عدالت تجمل و اشرافی کری است و مشاهده کردیم که برجام و اتکا به خارج برای کشور سودی نداشت.

به گزارش تیتر یک; امام جمعه کرج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه بصیرت با تقوا بدست خواهد آمد و انسان باتقوا حق را از باطل تشخیص می دهد گفت: یکی از مهمترین مبانی انقلاب اسلامی برگرفته از سیره اهل بیت (ع) اجرای عدالت و محو تفکرات طاغوتی و طاغوت زدگی است لذا رانت، اشرافی گری ویژه خواری و ... در ردیف بدترین رفتارهای مسئولین نظام اسلامی است که امام (ره) و رهبر به دور بودن مسئولان از این صفت تاکید کردند و همواره حامی حمابت از محرومان بودند. 

حجت الاسلام حسینی همدانی معیار مسئولین انقلابی را شیوه زندگی و رفتار با مردم دانست و افزود: اگر اشرافی گری در امور یک مسئول رخنه کرده باشد به همان اندازه از انقلابی گری دور شده است لذا اگر کسی از خدمت به مردم سواستفاده کرد و به دنبال براورده کردن مطالبات خویش باشد از مردم فاصله گرفته و شرایط مردم را درک نمی کند.   امام جمعه کرج با اشاره به اینکه فاصله و نفهمیدن روح انقلاب موجب می شود ثروت اندوزان و اشرافیون به عنوان ذخیره کشور در نظر گرفته شوند اظهار داشت: امروز یک مسئول برای تغییر دفتر کار خویش چند میلیارد هزینه می کند لذا همین مدیر از ویژه خوار حمایت کرده و طلبکارانه اصرار می کند این گونه افراد نیز مدیر باشند.   حجت الاسلام حسینی همدانی ضمن بیان این مهم که هبری عدم توجه به اشرافی گری را عامل فاصله بین مردم و مسئولین می دانند تصریح کرد: مسابقه دادن در بدست اوردن منفعت بیشتر در بین مسئولین دولتی موجب از بین رفتن روحیه ایثار در دوره سازندگی شد و در دوره اصلاحات برتری جویی در دستور کار قرار گرفت.

 وی با اشاره به اینکه رهبری در دیدار با مردم آذربایجان بر لزوم تداوم دستاوردهای انقلاب تاکید کردند و فرمودند می توان از مسئولین انتقاد کرد و حامی نظام هم بود یعنی با حفظ شئون می توان اتقاد سازنده کرد درحالیکه توهین کردن و تحقیر کردن مزموم است گفت: انقلابی گری را اشتباه معنا نکنیم چرا که موانع عدالت تجمل و اشرافی کری است و مشاهده کردیم که برجام و اتکا به خارج برای کشور سودی نداشت.  

امام جمعه کرج افزود: اجرای عدالت همت بلند و اراده محکم می خواهد و شعاری نیست لذا کسی که برای حفظ مسند ده ها بی عدالتی را انجام داده است نمی تواند مجری عدالت در جامعه باشد و بی عدالتی سهم مهلک نظام و انقلاب اسلامی بوده و به فرموده رهبر معظم انقلاب اشرافی گری و بی اعتنایی به مستضعف از حرکات ضد انقلاب است.   

حجت الاسلام حسینی همدانی با اشاره به اینکه به هر کسی که خلاف مسیر انقلاب در حرکت است باید مرتجع گفت اظهار داشت: رهبری این گفتمان جدید را اعلام کرده و فرمودند مدیران باید بشدت مراقبت کنند و مردم با حساسیت رفتار آنها را دنبال کنند چرا که ارتجاع یعنی برخی انسان های انقلابی سر کارند تا خط را عوض کنند.   وی با تاکید بر اینکه عده ای در مواجهه با مردم مثل طاغوت زندگی می کنند تصریح کرد: عده ای مانند اپوزیسیون حرف زده و حرف های دشمن شادکن کرده و نامه پراکنی می کنند که البته این عده نیز مرتجع هستند و باید به فرموده رهبری بصیر بود و مطالبه گری کرد چرا که انبیا الهی برای برقرای عدالت آمدند اما نباید انقلابی که در این مسیر بود منحرف شود لذا کوتاه آمدن مردم زمینه ای شد تا افرادی سر کار بیایند که نجومی بگیران را ذخیره نظام معرفی کنند. 

حجت الاسلام حسینی همدانی به 9 اسفند روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه تحقق آن در گرو مسیر مطلوب اقتصاد کشور است گفت: عقل معاش روند مذکور را حکم می کند لذا مسئولین شعار افتصاد مقاومتی ندهند چرا که نمی توان شعار داد و باب ورود کالا را به داخل کشور باز کنبم که بازار مصرف داشته باشیم و جلو قاچاق سازمان یافته کالا را نگرفت و ادارات، مدارس و ... به دنبال محصولات خارجی باشند.

 وی با تاکید بر اینکه مسئولین باید آمار اشتغال را واقعی اعلام کنند به آمار سازی در این حوزه اشاره کرد و افزود: آقایان از بیکاری بیش از 3 از میلیون نفر سخن می گویند پس باید توان خود را نیز به این سمت ببرند در حالیکه اجازه افتتاح شرکت لباس های ترکی در البرز داده می شود که این مهم روندی ضد فرهنگی است لذا اجازه نصب اطلاعیه آن در ورودی شهر نیز ظلم است.

حجت الاسلام حسینی همدانی به لزوم اجتناب از فعالیت سلبی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و با تاکید بر اینکه حضور اهل ایمان در جامعه آسیب ها را به حداقل می رساند اظهار داشت: اماکن عمومی، ادارات و مراکز آموزشی به اخلاق و حجاب توجه کنند چرا که رهبری چند ماه قبل در دانشگاه امام حسین (ع) حسین فرمودند که هدف کوتاه مدت دشمن بر هم زدن امنیت کشور و ایجاد فتنه و آشوب است.   امام جمعه کرج با اشاره به اینکه نباید با مسائل احساسی برخورد  کرد چرا که مسئله ناآرامی ها مرتبط با فرقه خاصی نیست تصریح کرد: رد دشمن را نباید گم کرد اگر چه فرقه ها و گروه هایی که جریان های ضد انقلاب از انها استفاده می کنند نگران کننده نیستند و کشورهای استکباری همواره در برابر ایران به زانو درامده اند و مردم گوش کسانی را که فکر مقابله با ایران هستند را چنان می پیچانند که صدای اربابانشان را نشنوند.  وی ضمن اشاره به این مهم که دشمنان انقلاب اسلامی به ویژه منافقین قصد دارند اختشاش و نا امنی را تکرار کنند تا وجهه امنیت کشور را تخریب کرده و برای عده ای فرصت باج خواهی از نظام را فراهم کنند گفت: نباید منفعلانه برخورد کرد البته در البرز فرق مختلفی مشغول به کارند و برخی که مورد اتهامند برائت جسته اند و همراهی کردند و خود را از فتنه انگیزان جدا کردند و فتنه انگیزان البرز می دانند با یک اشاره تفکر آنها جمع خواهد شد.

 حجت الاسلام حسینی همدانی با اشاره به اینکه ازادی و مدارا تا زمانی است که عده ای به مقابله با نظام نپردازند افزود: اگر برخی به اموال عمومی تعرض کنند و ایران را نا امن کنند اهل هر قومیتی که باشند نظام اسلامی وظیفه دارد برای حفظ جان و مال مردم با آنها برخورد قاطع داشته باشند لذا باید توجه داشت که دستگاه های امنیتی مدارا کردند اما خوراک برای رسانه های خارجی فراهم شد و چاره ای جز برخورد قاطع وجود نداشت و شهید دادن نوعی مظلومیت مقتدرانه و نشان از مدارای عوامل ایجاد امنیت بود.   خطیب جمعه کرج در خاتمه با اشاره به اینکه کمترین انتظار مردم این است که عوامل آشوب ها و شهادت فرزندان این ملت با اشد مجازات به سزای اعمالشان برسند خاطر نشان داشت: کسانی که قمه به دست می گیرند و جان مردم را به خطر می اندازند و عده ای اهل سیاست واداده که جانب خشونت را می گیرند و با نفع اربابان خود دم تکان می دهند و فضاز مجازی و غیر مجازی را پر می کنند در یک ردیف قرار دارند لذا از مجاهدت نیروی انتظامی در مقابله با قانون شکنان کمال تشکر داریم.

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

 

3 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران