جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

مسئولین البرز گزارش عملکرد در خصوص شعار سال را ارائه دهند/ کارنامه ۹۶ البرز در حوزه اشتغال چگونه است؟
  • چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  •    |   کد خبر : ۱۳۱۴۴۶

اسفند ماه زمان بررسی و پیگیری عملکرد مسئولین در خصوص وظایف و به ویژه شعار سال است.

به گزارش تیتر یک; روزهای اول اسفند ماه در حقیقت شروعی برای یک پایان است؛ آخرین ماه سال و آغاز هیاهو و جنجال های سال جدید خود یک نشاط و سرزندگی در بین جامعه ایجاد می کند که باید به فال نیک گرفت. معمولاً پایان دوره ای از کار مصادف است با ارزیابی ها و گزارش ها در خصوص عملکرد و کارهای صورت گرفته و نگرفته، بررسی عملکرد کارگزاران اجرایی برای هر سال یک ضرورت است که بهترین زمان برای آن همین انتهای سال است. 

رهبر انقلاب ابتدای سال جاری عنوان " اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال" را بر حسب ضرورت ها و نیاز کشور برگزیدند، از آن جایی که در دهه پیشرفت و عدالت هستیم، عمده نام گذاری ها و البته جهت گیری های کشور در این سالها به سمت و سوی نیاز های اقتصادی و معیشتی قشرهای گوناگون کشور بنا نهاده می شود. 

تولید و اشتغال برای سال ۹۶ نه تنها یک شعار بلکه نیاز بسیار حیاتی و مهم ارزیابی می شود و امروز که در روزهای آخر آن هستیم فرصتی است تا عملکرد نهادها و دستگاهای مختلف کشور از این لحاظ بررسی و واکاوی شود، این موضوع البته امر مهمی برای کل و سراسر کشور است، اما به فراخور موقعیت جغرافیایی مطالبه استانی آن برای استان تازه تاسیس البرز مورد نظر این یادداشت است. استان البرز با وجود کلان شهر کرج و همچنین قرار گرفتن در حاشیه پایتخت از لحاظ جمعیت و گستردگی وجوه انسانی جزو رده های بالای جدول کشوری قرار دارد، از این نظر اشتغال و تولید در آن نسبت به دیگر مناطق پیچیده و دارای شرایط خاص است. 

سال جاری به دلیل جابجایی دولت و تغییر نسبتاً گسترده مدیران انسجام لازم برای پیگیری شعار سال وجود نداشت که این موضوع وظیفه مسئولین جدید را دو چندان می کند، از طرفی متاسفانه در سطح کلان دولت پرداخت به امور حاشیه ای و عملکرد نسبتاً ضعیف دست استان ها را در کار بسته است.

 وجود مراکز صنعتی و کارخانه جات و کارگاه های کوچک، جمعیت متراکم، بافت صنعتی، باغات و مزارع بزرگ کشاورزی در این استان خود باعث بوجود آمدن فضایی از کار و تولید بوده است که در سال های اخیر به دلایل گوناگون دچار مشکل و بحران شده است. تقریباً همه نهادهای دولتی استان به طور مستقیم درگیر موضوع اشتغال و تولید اند و به هر ترتیب باید در ماه آخر سال آمار و اطلاعات دقیق عملکرد و گزارش کار پیرامون شعار سال و وظایف محوله باید از سوی مسئولین ارائه شود تا ریل گذاری سال آینده بر پایه آن صورت گیرد، مردم و رسانه ها بدون شک چنین مسائلی را دقیق مطالبه خواهند کرد.  

 انتهای پیام/   

 

7 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران