چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

ائمه جماعات البرز برای اجرای نمایش در مساجد همکاری بیشتری داشته باشند/ اجرای تئاتر در 10 مسجد استان فعال شده است
  • شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  •    |   کد خبر : ۱۳۰۱۶۳

علی امیرکمالی گفت: بسیج هنرمندان تئاتر را در 10 مسجد استان البرز فعال نموده است و در این مساجد به مناسبت های مختلف نمایش تئاتر اجرا می شود و خوشبختانه با استقبال نیز روبرو شده است.

به گزارش تیتر یک; علی امیرکمالی رییس بسیج هنرمندان استان البرز در گفتگو با نگارانه اظهار داشت: هنر نمایش به دلیل اینکه هنر اخلاقی و انسانی است باید در مسیر ترویج مکارم اخلاق در جامعه حرکت کند و این رسالت بزرگ بر عهده هنرمندان است.

وی ادامه داد: تئاتر و جبهه فرهنگی هنری انقلاب اسلامی نیازمند تحول است و با سرمایه‌گذاری در تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و تربیت نسل جدید هنرمندان، آینده تئاتر متعهد کشور تضمین می‌شود.

وی ادامه داد: نقش خطیر مسجد را در جریان دوران دفاع مقدس در قالب ایجاد پایگاه‌های بسیج مردمی و مشارکت آحاد مردم در اعزام به جبهه‌های حق علیه باطل و جمع آوری کمک‌های مردمی در طول هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و به این دلیل مسجد همواره به عنوان مرکزی برای اتحاد و یکدلی و همرنگی جامعه اسلامی مطرح بوده است.

رییس بسیج هنرمندان استان البرز خاطر نشان کرد: بسیج هنرمندان تئاتر را در 10 مسجد استان البرز فعال نموده است و در این مساجد به مناسبت های مختلف نمایش تئاتر اجرا می شود و خوشبختانه با استقبال نیز روبرو شده است.

وی افزود: برای مثال در مسجد حصارک ما از تابستان تا الان حدود بیش از ده نمایش به صورت زنده اجرا نمودیم و در مساجد مختلف نیز این اجراها ادامه داشت اما اجرای تئاتر در مساجد نیاز مند حمایت مردم و تمامی ارگانهاست زیرا باید اجرای تئاتر در مساجد ادارات نیز فعال شود و هیات امنا و ائمه جماعت استان باید برای اجرای نمایش در مساجد توجیح شوند زیرا برخی از این بزرگوارن برای اجرای نمایش در مسجد همکاری کمتری می کنند.

امیرکمالی تصریح کرد: در دوره جدید و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در جهت تحقق مقوله مهندسی فرهنگی، اقدام به راه اندازی تئاتر بچه‌های مسجد در اغلب مساجد استان شدیم که البته با اضافه کردن واژه مردمی  با عنوان دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، سعی بر این داشت که تئاتر را به عنوانی جریانی فرهنگساز در مسجد به عنوان یک  پایگاه فرهنگی نهادینه سازد که بحمدالله با نظر مساعد اغلب مراکز مساجد استان شدیم.

وی گفت: هدف ما جذب و تربیت نیروهای مسجدی با تفکرات مسجدی است تا بتوانیم هنر نمایش را در بطن جامعه و دل مردم گسترش دهیم. چرا که همه می‌دانیم تئاتر مردمی در سراسر کشور دچار خلاء‌هایی است، از این رو باید به جریان تئاتر بچه‌های مسجد به دقت پرداخت تا ارتباط تئاتر با توده‌های مردم برقرار شود. این هدفی است که تئاتر حرفه‌ای نتوانسته به آن دست پیدا کند و حتی اساتید دانشگاهی نیز از گلایه‌مند هستند که چرا تئاتر با بخش وسیعی از جامعه ارتباط ندارد.

امیر کمالی تاکید کرد: تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، تئاتر حرفه‌ای نیست. تئاتر مردمی در کنار تئاتر حرفه‌ای فعالیت‌های خود را خواهد داشت؛ به هیچ عنوان نیز نمی‌خواهد مقابل تئاتر حرفه‌ای باشد. تئاتر مردمی بچه‌های مسجد از دل مردم و برای مردم خواهد بود و از این رو باید در جذب استعدادهای جوان مسجدی و آموزش ایشان، همت ویژه داشته باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اجرای مستمر تئاتر در مساجد با توجه به دغدغه‌های امروز مردم، هدف اصلی ماست؛ بدین معنا که صرفا اجرای تئاتر با مضامین مذهبی مورد نظر ما نیست بلکه موضوعات اجتماعی در قالب اجراهای مفرح، جذاب و حتی طنز که بتواند جذب مخاطب کند، از رویکردهای ماست.

انتهای پیام/تئاتر مساجد، علی امیرکمالی، استان البرز

 

2 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران