چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

 معلولیت بهانه ای برای عدم خدمات رسانی به معلولین نشود
  • شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
  •    |   کد خبر : ۱۳۰۱۵۰

بیات نژاد گفت:محدودیتهای جسمی معلولین و جانبازان نباید بهانه ای باشد تا این عزیزان از امکانات شهروندی بهره مند نشده و از فرصتهای برابر با افراد سالم محروم شوند و این موضوع مطالبه ما از مدیران کشوری و استانی است.

به گزارش تیتر یک; داریوش بیات نژاد مدیر کل بهزیستی استان البرز با تبریک روز جهانی معلولین  به خبرنگار کرج سانه گفت : این روز فرصت مناسبی است که ما آنچه را که شایسته این عزیزان است انجام داده و ما  همه مراکزی را که مسولیت سرویس دهی و خدمات به معلولین را دارند موظف کردیم  که برنامه هایی رادر مراکزشبانه روزی  برپا کنند و جشنی را برپا کنند  و ما هم به عنوان متولی این بخش در روز سیزدهم آذرناه در یکی از سالن های شهر کرج با دعوت از جمعیت کثیری از معلولین و خانواده های آنان جشنی برپا خواهیم کرد و از ورزشکاران و هنرمندانی که در حوزه  توانمند سازی و قادر سازی معلولین گام برداشته و تلاشهایی را کرده اند تقدیر خواهیم کرد. 

 وی ادامه داد:مددکاران و مادریاران که مسئولیت مراقبت و نگهداری از معلولین را در طول سال دارند و با دشواریهای فراوان با عشق و نوعدوستی از آنان پرستاری کنند از افرادی هستند که مورد تجلیل قرار گرفته و تقدیرخواهند شد. 

مدیرکل بهزیستی استان البرز در ادامه گفت:در استان البرز بیش از ۲۷ هزار معلول تحت پوشش داریم و بیش از ۱۰ هزارنفر از آنان از بهزیستی استان مستمری دریافت می کنند و بیش از ۳۴۰۰ معلول نیز در مراکز بهزیستی نگهداری شده و یارانه دریافت می کنند .

بیات نژاد با بیان اینکه عدالت اجتماعی خواستگاه بهزیستی برای معلولین و حتی جانبازان است گفت: در سالی که با تدابیر مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده و یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی عدالت محوری است باید به مسئولین متذکر شویم که محدودیتهای جسمی معلولین و جانبازان نباید بهانه ای باشد تا این عزیزان از امکانات شهروندی بهره مند نشده و از فرصتهای برابر با افراد سالم محروم شوند و این موضوع مطالبه ما از مدیران کشوری و استانی است. 

 وی در پایان  اظهار داشت :یکی از دغدغه هایی که همه  عزیزان معلول و جانباز دارند مناسب سازی معابر شهری  و عمومی است که این هفته و این روز فرصت بسیار خوبی است که ما دورباره مطالبات به حق را یادآوری کرده و پیگیر باشیم که هرچه سریعتر آنچه که شایسته آنان است برقرار شود.

انتهای پیام/

 

3 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران