پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

برخی نشریات معلوم الحال با ابراز ناراحتی از نابودی داعش اقتدار ملی را نشانه گرفته اند/ آمار غلوآمیز مسئولین با واقعیت جامعه همخوانی ندارد/ سواستفاده کاسه لیسان گزافه گو از اقدام ارزشمند علیرضا کریمی
  • جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
  •    |   کد خبر : ۱۳۰۱۳۴

حجت الاسلام حسینی همدانی گفت: مسئولین در آمار فعالیت ها واقعیت ها را در نظر داشته باشند چرا که با معیشت مردم فاصله دارد و غلو آمیز است.

به گزارش تیتر یک; امام جمعه کرج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه حفظ زبان انسان را به درجات عالی از جهت روحی و معنوی می رساند و متقین در این زمینه جلودار هستند گفت: علی (ع) فرمود: کسی که زبانش بر او امیر است پیش خودش ذلیل است لذا نباید بدون اندیشه هر چیزی را بر زبان جاری کرد.

حجت الاسلام حسینی همدانی به آغاز هفته وحدت و ولادت رسول خدا (ص) اشاره کرد و افزود: خداوند در قران کریم دستور داد کسانی که به قیامت اعتقاد دارد رسولش را اسوه قرار دهند لذا باید به ایشان تاسی کرد چرا که یکی از رفتارهای آن حضرت برقراری وحدت میان امت اسلامی بوده و به اداره سیاسی جامعه و سیره سیاسی رسول خدا (ص) بازمی گردد و مردم و مسئولین باید به آن توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه جامعه جهانی اسلام باید بتواند در مسیر رسول خدا (ص) حرکت کند اظهار داشت: امام (ره) فرمود: اسلام آمده است تا ملل دنیا را از عرب، عجم، ترک و فارس با یکدیگر متحد کند و یک امت بزرگ را به نام امت اسلام در دنیا برقرار کند و امروز در بیانات رهبری به عنوان تمدن بزرگ اسلامی از آن یاد می شود.

حجت الاسلام حسینی همدانی تصریح کرد: امروز دشمنان وحدت امت های اسلامی با هزینه کردن پول های گزاف از سرویس هاس استکباری در تلاشند تا وحدت شکل نگیرد لذا عده ای هفته وحدت را هفته برائت می نامند و شیعه لندنی در این مسیر قدم بر می دارد و محرم در برخی کشورهای داعیه اسلام از نذری دادن های مردم جلوگیری کردند اما اجازه دادند مردم قمه بزنند!

وی گفت: دشمن با شیعه به عنوان منادی اتحاد اسلامی مخالفند و حیات خود را در ایجاد تفرقه بین امت اسلامی می بینند و توطئه های استکباری گویاست و امروز سعودی ها را با مبالغ کلانی که از او می گیرند و به وی سلاح می دهند تا یمن را بمباران کرده و اذهان عمومی را از دشمن اصلی که اسرائیل خبیث است غافل شود.

حجت الاسلام حسینی همدانی با اشاره به اینکه یونیسف اعلام کرده است در سال 2016 بیست و سه هزار نوزاد و قریب به چهار هزار و 272 مادر در یمن کشته شده اند افزود: اتحاد امت اسلامی اگر از بین برود وضعیت به گونه ای می شود که همه به پیکره اسلام ضربه می زنند لذا روش رسول خدا (ص) برای ایجاد وحدت احترام بر ادیان مختلف بوده است و افراد تندرو و افراطی باید کنترل شوند.

وی اظهار داشت: یکی از کسانی که سیره رسول خدا (ص) را در زمینه وحدت به خوبی اجرا کرد امام صادق (ع) بود و فرمودند: کسی که در صف اول نماز مخالفین ما شرکت کند مانند کسی است که با رسول خدا (ص) نماز خوانده است لذا کسانی که به این روایات توجهی ندارند معلوم می شود که از کجا سیراب می شوند.

حجت الاسلام حسینی همدانی تصریح کرد: با توجه به تعرض امروز دشمن و هجمه به دنیای اسلام مفتی بی دین وهابی تکفیری که سر در آخور استکبار دارد فتوا به مباح بودن خون مسلمانان بیگناه در عراق، پاکستان و سوریه می دهد و 40 کشور اسلامی و عربی که حامی تروریست هستند به سرکردگی عربستان تروریس بر سر مبارزه با تروریست پیمان می بندند و هدف آنها مبارزه با کشور اسلامی ایران و خط مقاومت و عراق می شود.

وی ایجاد یک رسانه مشترک سالم را موثر در زمینه وحدت دانست وگفت: 10 آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس است لذا اخلاق مجلسیان باید اخلاق سیاسی وی را الگوی خود قرار دهند چرا که این شخص مردانه تا لحظه شهادت ایستاد و نمایندگان به عنوان نماینده مردم وظیفه سنگینی دارند و نظارت بر امور و سوال از وزرا و حساس بودن در مقابل موضوعات اهمیت است.

حجت الاسلام حسینی همدانی افزود: 16 آذر روز دانشجو و شروع جنبش دانشجویی بوده و دشمن در تلاش برای ایجاد انحراف در مسیر ناب دانشجویی است لذا تا امروز سیاست های استکباری آمریکا با ایران تغییر منکرده و باید نرم با آنها برخورد کرد.

حجت الاسلام حسینی همدانی تصریح کرد: دانشجوی امروز باید بدون متاثر شدن از بیگانگان باید در راستای پیشرفت و عدالت اسلامی تحقیق عمیق داشته باشد و اگر کسی از او بخواهد از این مسیر دست بردارد قطعا خلاف مسیر اسلام حرکت کرده است لذا مسئولیتی که امروز بر عهده دانشجویان است ایمان و عقلانیت توام با نشاط در عرصه های مطالبه گری، مبارزه با فساد، عدالتخواهی و ... است.

وی گفت: مسئولین در آمار فعالیت ها واقعیت ها را در نظر داشته باشند چرا که با معیشت مردم فاصله دارد و غلو آمیز است به گونه ای که آمار بانک مرکزی درباره بودجه عمرانی شهریور 96 سه هزار میلیارد تومان عنوان شده است و بودجه عمرانی دو را قریب به 23 هزار میلیارد اعلام کردند!

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه 36 درصد بیکاران فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند افزود: مسئولین اعلام می کنند که بسیاری از دانشجویان قبل از اتمام دوره کارشناسی جذب بازار کار هستند لذا این آمار سوال برانگیز است! ایجاد سالانه 685 هزار شغل از سال 93 تا کنون با واقعیت جامعه همخوانی ندارد.

حجت الاسلام حسینی همدانی با اشاره به اینکه خام فروشی نفت و گاز با اقتصاد مقاومتی سازگاری ندارد اظهار داشت: پهلوان کرجی علیرضا کریمی با اقدام خود ارزش های نظام اسلامی را حفظ کرد اما متاسفانه عده ای کاسه لیس رژیم صهیونیستی فرصت گزافه گویی پیدا کردند درحالیکه عده ای فراموش کردند که رژیم کودک کش اسرائیل ده ها هزار فلسطینی را به شهادت رسانیده است و سران این رژیم به صراحت از ترور سردار سلیمانی دم می زنند.

وی با اشاره به اینکه چرا عده ای که عرق ملی دارند نسبت به سردار ایرانی حساسیت نشان نمی دهند خاطر نشان داشت: چرا عده ای خفه خون گرفته و در روزنامه هایشان حرف نمی زنند لذا برای مبارزه با استکبار به سرکردگی آمریکا و نابودی اسرائیل از صفحه زمین لحظه ای آرام نمی نشینیم چرا که امروز فتنه داعش تمام شده اما برخی داخل کشور بر علیه منافع ملی با نشریات معلوم الحال حرکت می کنند و دائم ابراز ناراحتی از نابودی داعش می کنند و عزت و اقتدار ملی را نشانه گرفته اند لذا مسئولین باید با قلم های شکسته برخورد کنند و ملت ایران در زمینه امنیت ملی با کسی عقد اخوت نبسته اند.

خطیب جمعه کرج در خاتمه وضعیت روند کار در مناطق زلزله زده را مثبت ارزیابی کرد و گفت: عده ای پیشنهاد داده اند امور تخصصی شود لذا کسانی که توان دارند با دفتر ما تماس گیرند تا مقدمات اعزام آنها انجام شود.

 

 

 

انتهای پیام/

 

7 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرهای کاربران