کد خبر: ۱۶۷۳۶۸
تاریخ انتشار:۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد البرز در گفتگو با "تیتر1":
26 هزار حامی، کمیته امداد البرز را در طرح "رسم ابرار" همراهی می کنند/ ترویج فرهنگ انفاق برای کمک به اسرا، ایتام و افراد مسکین
رضا لشینی گفت: کمیته امداد البرز بخش فرهنگ سازی و ترویج سنت حسنه انفاق در قالب رسم ابرار در دستور کار قرار داده است و 26 هزار حامی ما را در اجرای این طرح کمک می کنند.
26 هزار حامی، کمیته امداد البرز را در طرح

به گزارش گروه استانی تیتریک، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد البرز درباره جزئیات اجرای طرح رسم ابرار در استان به خبرنگار تیتریک، گفت: طرح مذکور، یک طرح ملی بوده و تفاهم نامه آن بین کمیته امداد حضرت امام (ره) و قوه قضائیه به امضا رسیده است.
 
رضا لشینی با اشاره به اینکه در این تفاهم نامه 15 سازمان مشارکت دارند که یکی از این دستگاه ها کمیته امداد است، افزود: طرح رسم ابرار در راستای ترویج فرهنگ انفاق و به مناسبت روز 25 ذی الحجه و نزول آیه وَ یُطْعِمُونَ الطَّعامَ عَلى حُبِّهِ مِسْکیناً وَ یَتیماً وَ أَسیراً در وصف خانواده علی (ع) در البرز اجرایی خواهد شد. 

وی اظهار داشت: بر اساس آیه مذکور حضرت فاطمه (س) به واسطه بیماری حسن (ع) و حسین (ع) 3 روز "روزه" نذر کردند که از 23 دی الحجه آغاز و به 25 ذی الحجه ختم می شود و این بانوی بزرگوار روز نخست افطار خود را به مسکین، روز دوم به یتیم و روز سوم به اسیر دادند. 

لشینی با اشاره به اینکه ائمه بر روز 25 ذی الحجه به عنوان یک فرهنگ برای جامعه متمرکز شدند، تصریح کرد: طرح رسم ابرار در روز 23 ذی الحجه مصادف با  3 شهریور آغاز می شود و مردم در این روز هزینه افطار خود را به خانواده های مسکین اختصاص می دهند که شماره حساب 6037997950099102 در سطح کشور برای آن اعلام شده است. 

وی گفت: روز دوم یا 24 ذی الحجه نیز کمیته امداد با شماره حساب 6037997950000027 پذیرای هزینه افطار مردم برای ایتام است و روز سوم نیز مردم هزینه اطعام خود را صرف آزادسازی زندانی ها می کنند که ستاد دیه شماره حساب 6037997599039345 و کد دستوری #7777*780* را اعلام کرده است. 

لشینی  افزود: کمیته امداد بخش فرهنگ سازی و ترویج این سنت حسنه را در دستور کار قرار داده و به جامعه هدف و خانواده کمیته امداد از طریق پنل های پیامکی اطلاع رسانی شده است، همچنین 26 هزار حامی کمیته امداد البرز را در جریان موضوع قرار داده ایم.
 
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد البرز در خاتمه اظهار داشت: با صدا و سیمای البرز هماهنگ کرده ایم تا مدیر کل کمیته امداد استان در قالب گفتگوهای رادیویی و سیما طرح را برای عموم مردم تبیین کنند.
 
 
 


انتهای پیام/ س