کد خبر: ۱۵۷۲۵۶
تاریخ انتشار:۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
"تیتر1"/
158 هکتار بافت فرسوده در ساوجبلاغ وجود دارد
فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه 158 هکتار بافت فرسوده در شهرهای هشتگرد، گلسار، چهارباغ و کوهسار این شهرستان وجود دارد، خواستار تخصیص اعتبار برای نوسازی این بافت‌ ها شد.
158 هکتار بافت فرسوده در ساوجبلاغ وجود دارد

به گزارش گروه استانی تیتریک، ابوالقاسم پالیزگیر روز پنجشنبه در نشست باز آفرینی و احیا بافت‌های فرسوده که با حضور شهرداران شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: بدون مشارکت شهروندان هیچ اقدامی برای بهسازی و نوسازی بافت‌های شهری به نتیجه مطلوب نمی‌رسد و باید به این موضوع توجه ویژه ای شود.

وی با تاکید بر تهیه طرح نوسازی و اولویت‌ها خواستار ارائه شرح خدمات از سوی راه و شهرسازی شد تا خود شهرداری ها از ظرفیت های موجود طرح را تهیه و اجرایی کنند.

پالیزگیر گفت: اداره راه و شهرسازی ساوجبلاغ برای تامین بخشی از هزینه های طرح نوسازی بافت های فرسوده باید اقدام کند.

وی افزود: در طرح های بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده، تمام محلات هدف در سطح شهر، باید مشخص شوند.

فرماندار ساوجبلاغ بیان داشت: محلات و بافت های فرسوده و قدیمی به عنوان یکی از کانون های اولیه زیست شهری نقش اساسی در مجموعه حیات جامعه شهروندی دارد.

وی با تاکید بر حفظ ماهیت و ریشه های تاریخی و فرهنگی محله های قدیمی،گفت: مالکانی که اقدام به بازسازی منازل خود کنند مورد حمایت شهرداری ها قرار می گیرند.

پالیزگیر ادامه داد: بافت های فرسوده شهری از فقدان برخی خدمات فرهنگی، آموزشی و شهری به لحاظ کمی و کیفی رنج می برند.

وی در خاتمه خاطرنشان داشت: اکنون بافت های فرسوده، از وجود مراکز فرهنگی و عمومی نظیر کتابخانه های عمومی، فرهنگسراها و مراکز بهداشتی، درمانی، امداد و نجات و فضای سبز محروم هستند.انتهای پیام/ س