کد خبر: ۱۵۷۲۰۱
تاریخ انتشار:۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
حسینی مطرح کرد؛
آمار تکان دهنده افزایش وزن در نوزادان/ چند درصد کودکان ایرانی لاغر هستند؟
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی ایران گفت: ۲۰.۸ درصد کودکان ایرانی چاقی و اضافه وزن دارند.
گروه علمی "تیتریکهدایت حسینی رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی ایران در حاشیه پانزدهمین کنگره بین‌المللی تغذیه کودکان و نوجوانان ایران با بیان اینکه در دنیای امروز عدالت در توزیع غذا نداریم، گفت: ۸۲۰ میلیون نفر در دنیا گرسنه هستند و ۶۷۲ میلیون نفر چاق و ۱ میلیارد نفر اضافه وزن دارند که این نشان دهنده نبود عدالت در توزیع غذاست و همین بی عدالتی مشکل بسیاری در جوامع به وجود آوره است.

وی ادامه داد: ۸.۴ درصد کودکان دنیا اضافه وزن و چاقی دارند و این رقم رو به افزایش بوده و در ایران مطالعات نشان داده است که ۱۲.۵ درصد کودکان زیر ۶ سال و ۱۹.۱ درصد کودکان زیر ۲ سال چاق هستند.

حسینی افزود: در یک سال اخیر روند چاقی در کودکان ۲ برابر شده و مطالعات انستیتو تغذیه نشان می‌دهد که ۲۰.۸ درصد کودکان ایرانی اضافه وزن و چاقی دارند.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی ایران با اشاره به آمار لاغری و کمبود وزن در کودکان ایرانی گفت: ۶.۲ کودکان ایرانی به طور متوسط دچار لاغری و کمبود وزن هستند و این مسئله که بیش از ۲۰ درصد کودکان اضافه وزن دارند و ۶.۲ دهم درصد لاغر هستند، مخاطرات جدی برای آینده سازان کشور ایجاد می‌کند.

حسینی چاقی را یکی از مهمترین علل ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر دانست و گفت: در سال ۸۰، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیر واگیر در کشور ۵۷ درصد، در سال ۹۵ این میزان به ۷۶ درصد و در سال ۹۶ که آخرین آمار مرگ و میر ایرانیان را داریم این میزان به ۸۲ درصد رسیده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/