** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
يکشنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۶ - 2017 March 26
کنترل فشارخون کودکان از دوران جنینی امکان‌پذیر است
محققان دریافتند سطح اسیدفولیک در دوران بارداری با فشارخون کودکان مرتبط است.
آن‌طور که به نظر می‌رسد ازدواج برای برخی زوج‌های ایرانی برخلاف تصور نتیجه خوشایندی در برندارد. بسیاری از مردان دلیل این عدم‌رضایت از زندگی را خواسته‌های نامتعارف زنان می‌دانند. اما واقعا چرا مردان زنان را متهم می‌کنند؟ علم جامعه‌شناسی به این سوال تاحدودی پاسخ داده است.
کالای ایرانی و حمایتی که نگاه زنانه می خواهد
از آنجا که زنان نقش بسیار پررنگی در خرید دارند می توانند با خرید کالای ایرانی چرخه ی اقتصاد ایران را رونق بخشند و برای مردان و پسران خود موقعیت کاری بوجود آورند.
مشارکت زنان دربازار کار رشد کرده است/ افزایش۱۸۹درصدی پست‌های زنانه
وزیر تعاون:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به رشد حضور زنان در بازار کار رسمی کشور گفت: در دولت یازدهم پست‌های مدیریتی زنان ۱۸۹ درصد افزایش داشته است.
کمک ۳ میلیارد تومانی شورای شهر و شهرداری به زنان زندانی/ تمایل کم زنان معتاد به ترک اعتیاد
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران مصوبه شورای شهر تهران برای تخصیص سه میلیارد تومان جهت آزادی زنان زندانی غیرعمد را از نتایج پیگیری های این کمیته اعلام کرد.
افزایش آمار زنان آسیب‌دیده/ لزوم افزایش مراکز نگهداری از زنان آسیب‌دیده در کلانشهرها
عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از کمبود مراکز نگهداری از زنان آسیب دیده در کلانشهرهای کشور بر ضرورت افزایش و گسترش این مراکز در کشور تاکید کرد.
زنان نقش مهمی در حمایت از تولید ملی دارند
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: از آنجا که در ایران معمولا اقتصاد خانواده در دست بانوان است، پس با ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی می توان نقش مهمی در پیشبرد اقتصاد ملی داشت.
ناهنجاری و برندزدگی غربی در ظاهر و پوشش زن ایرانی
فرهنگ بدحجابی و برند زدگی مانند چاقویی دو لبه ای برای زنان عمل کرده و آنان را دائم در جنگی علیه خانواده به جان هم انداخته است.
بازنشستگی ۲۰ ساله زنان از لایحه برنامه حذف شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع ایراد مجمع تشخیص مصلحت نظام ماده ای از لایحه برنامه در خصوص بازنشستگی ۲۰ ساله زنان را حذف کردند.
آخرین تغییرات کمیسیون تلفیق در بند بازنشستگی پیش از موعد زنان
در حال حاضر، دو قانون عام درباره بازنشستگی دو گروه از زنان شاغل، حاکم است. یکی زنانی که تحت پوشش قانون مدیریت خدمات کشوری هستند و دیگری قانون تأمین اجتماعی که این دو قانون با یکدیگر اختلافاتی دارند.
دبیر انجمن اورولوژی ایران گفت: گرچه مردان برای باروری و تولیدمثل محدودیت سنی ندارند اما وضعیت نطفه‌ها با بالا رفتن سن دچار تغییر و اختلال می‌شود.
مسابقه ای برای مرد بودن/ فمینیسم؛ مدرن ترین بی حرمتی به زن
شخصیت‌ انسانی‌ زنان‌ به گونه‌ای مدرن مورد بی‌حرمتی‌ قرار گرفت؛ امنیت‌ و آرامش‌ زنان‌ از آنها سلب شد و جایگزینی برای جبران کاستی‌ها پیدا نشد.
چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ یارانه مانع ارائه تابعیت
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
خشونت خانگی یکی از مهم ترین دلایل شکل گیری فمینیسم در غرب
از عوامل اصلى شکل‏ گیرى جنبش‏ هاى فمینیستى، تبعیض و بى عدالتى جنسى و همچنین ظلم و ستم‏ هایى است که در جوامع غربی ‏به زنان شده است.
تأثیر جنسیت جنین بر سیستم ایمنی بدن مادر
یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که جنسیت جنین با پاسخ‌های ایمنی بدن مادر در ارتباط است.
صفحه  از ۲۸
logo