** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 23
خانم ها به خاطر  بارداری خود احساس شرمندگی نکنید
طی دوره بارداری، آن‌قدر از این طرف و آن طرف توصیه و راهنمایی‌های ضدونقیض به سمت شما سرازیر می‌شود که حس می‌کنید همه کارهایی که دارید انجام می‌دهید اشتباه است. ولی ما برای شما فقط یک توصیه داریم و آن این است که نگرانی و احساس گناه را کنار بگذارید.
بلافاصلا بعداز واکس سرخجه باردار نشوید
یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی درباره حساسیت و مراقبت برای تزریق واکسن سرخجه و ارتباط آن با دوران بارداری توضیحاتی ارائه کرد.
پاهای خود را با رعایت این نکات زیبا نگه دارید
پاها هم مثل بقیه قسمت های بدن نیاز به مراقبت دارن به خصوص وقتی که تمام روز توی کفش هستن نیاز به مراقبت بیشتری دارن چون روی سلامت تمام بدن تاثیر میزارن.
کمبود ید در دوران بارداری چه نشانه هایی دارد؟
رئیس مرکز تحقیقات ریزمغذی های پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:پایش 12 استان کشورنشان می دهد که زنان باردار و شیرده به کمبود ید خفیف تا متوسط مبتلا هستند.
آیا کرم ضدآفتاب برای زنان باردار مضر است؟
یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی درباره استفاده از کرم ضدآفتاب در دوران بارداری توضیحاتی را ارائه کرد.
کیست های تخمدان را باید جدی گرفت
یک متخصص جراحی عمومی گفت: خانم‌ها مراقب و پیگیر کیست‌های تخمدان باشند.
عواملی که روده های شما را تهدید می کند
نشستن طولانی مدت به شدت برای گوارش بد است و در نتیجه روی سلامت روده نیز تاثیر منفی دارد. دیر زمانی است که می دانیم فعالیت های جسمانی مانند دویدن و شنا کردن می توانند به حرکات روده کمک کنند که نظم گوارشی را در پی دارد.
افزایش آمار سقط جنین‌های معلول در سال های اخیر
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش آمار سقط جنین‌های معلول با تأیید مقامات شرعی و قانونی در دو سال اخیر خبر داد و گفت: نباید سالانه 30 هزار معلول در کشور متولد شود.
بارداری در سنین بالا همراه با خطراتی است
این روزها شمار زنانی که به دلایل مختلف، مادر شدن را در سنین بالاتر تجربه می‌کنند، پیوسته بیشتر می‌شود و به رغم آنکه اغلب آنها کودکانی سالم به دنیا می‌آورند اما واقعیت این است که حاملگی دیرهنگام می‌تواند مشکل‌آفرین هم باشد.
احساسی که بعد از زایمان به سراغ شما می آید
به عنوان زنی که تازه مادر شده، شناختن چیزهایی که قرار است با آن‌ها رو‌به‌رو شوید، کمکتان می‌کنید بیشتر مراقب خودتان باشید و از کاه، کوه نسازید. در حالی‌‌که اگر همین موارد را ندانید ممکن است وحشت و استرسی بیشتر از آنچه که طبیعی است به خودتان وارد کنید. سلامت نیوز: برای این 7 احساس بعد از زایمان آماده اید؟
استرس مادر در بارداری بر جنین تاثیر می گذارد
اگر مادر باردار استرس را در طولانی مدت تجربه کند، خطر ابتلای جنین به بیماری های جسمانی یا روانی مانند اختلال نقص توجه و بیش فعالی یا بیماری قلبی عروقی در ادامه زندگیش افزایش می یابد.
چه طور نزد همسرمان محبوب و دوست داشتنی شویم؟
مجتبی کاشانی روانشناس عمومی اظهار کرد:
کاشانی تصریح کرد: وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی داشته باشد، باعث کمرنگ شدن روابط میان آن ها خواهد شد.
عفونت مجاری ادرار چه نشانه هایی دارد؟
در برخی از موارد، خطر ابتلا به بیماری عفونت مجرای ادراری افزایش پیدا می کند. زنان به خاطر آناتومی خاصی که دارند ۵۰ درصد بیشتر از مردان به بیماری عفونت مجرای ادرار مبتلا می شوند.
دوران بارداری چندبار احتیاج به سونو گرافی دارد؟
دکتر الهام صدیقی مقدم پور:
دکتر الهام صدیقی مقدم پور: یکی از سؤالات شایعی که ذهن مادر باردار مراجعه‌کننده به مطب پزشک زنان را در گیر می‌کند، لزوم انجام سونوگرافی، دفعات انجام و عوارض احتمالی سونوگرافی بارداری است.
اجرای طرح کمک بارداری برای مادران بیمه شده/ اعطای مبلغ مرخصی زایمان
سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان زن، درایام بارداری برای جبران کاهش یا قطع درآمد آنان در هنگام مرخصی زایمان، کمک هزینه بارداری نیز به واجدین شرایط پرداخت می کند.
صفحه  از ۳۱
logo