** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
ورود سرمای شدید هوا به کشور شایعه است
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هیچ موج شدید سرما به کشور و به ویژه شرق کشور وارد نمی شود.
جان باختن فک خزری در سواحل شمالی/ تراژدی انقراض در کمین پستاندار کمیاب خزر
ازیک میلیون فک خزری در حال حاضر فقط 100 هزار راس باقی مانده است که این تعداد نیز در تقسیم بندی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت در فهرست قرمز جانوران آسیب پذیر(AUCN )قرار گرفته است.
فعالیت معدن بدون مجوز زیست محیطی
معدن طلای اندریان ورزقان بدون مجوز زیست محیطی و تایید ارزیاب ها در حال فعالیت است و بنا به گفته محلی‌ها آلودگی هایی که ایجاد می کند، به حیات وحش منطقه آسیب می زند.
بارش‌های رگباری در استان‌های ساحلی خزر/ وزش باد شدید در شرق کشور
فارس از شرایط جوی کشور گزارش می‌دهد
‌‌روز جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش‌های رگباری خواهیم داشت که این بارش‌ها در شرق گلستان و مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود
نایلون های پلاستیکی معضل بزرگ انسانها و طبیعت است
یاداشت/
زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه ضررهای جبران ناپذیری را نصیب او می کند.کیسه های پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف نیز در این مورد مصداق دارند. زمانی که این کیسه ها و ظروف، جایگزین اسلاف پارچه ای و کاغذی خود شدند شاید کمتر کسی فکر می کرد در آینده ای نزدیک همین جایگزین ها، تبدیل به یکی از معضلات اصلی محیط زیست شوند.
هوای قم  آلوده به ذرات سرطانزا شد
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به وجود ذرات دو و نیم میکرونی در گرد و غبار موجود در هوای قم از تأثیر این ذرات در ایجاد بیماری‌های خطرناک خبر داد.
افزایش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما در اغلب شهرها
در سه روز آینده در جنوب سمنان، جنوب تهران، قم، مرکزی و شمال اصفهان باد، گردوخاک دور از انتظار نیست، در همین مدت شرق دریای عمان مواج است و خلیج فارس نیز چهارشنبه هفته جاری مواج است.
هواشناسی: هوای گرم ماندگار است
براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی، همراه با ماندگاری هوای گرم پیش‌بینی می‌شود.
آخرین وضعیت جوی کشور/ افزایش دما در غرب و شمال کشور
در دو روز آینده در نوار شرقی کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط به ویژه زابل با گردوخاک همراه است.
متنی تاثیر برانگیز از پروفسور کردوانی درباره پیش بینی ۳۵ سال بعد
به ياد دارم وقتی كودكی بودم همه چيز خيلی متفاوت بود. بچه های ۳۰ ساله من الآن، ۵۵ ساله بنظر می رسند.
گرمای هوا نفس علایم راهنمایی و رانندگی خوزستان را برید
استان خوزستان یکی از گرم‌ترین نقاط کشور و استانی که اهواز، گرم‌ترین شهر جهان را در دل خود جا داده است جایی که در آن قطار به دلیل شدت گرما و منبسط شدن ریل‌ها از خط خارج می‌شود
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: آلودگی آب مساله‌ای است که برخلاف آلودگی هوا توسط شهروندان رویت نمی‌شود ولی ما متوجه آن می‌شویم و جای نگرانی دارد.
انتقال آب از دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه
مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: ستاد هیچ برنامه ای برای انتقال آب دریاچه وان به دریاچه ارومیه ندارد. همانطور که برنامه ای برای انتقال آب از خزر به ارومیه نیست.
آغاز پویش از
از سوی سازمان حمل و نقل شهرداری تهران؛
معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: فاز دوم پویش از خودمان شروع کنیم، با احترام به عابرپیاده و رکاب زدن برای هوای پاک آغاز می شود.
كيسه‌های پلاستیکی راه تنفس را بسته‌اند/ دنیا در تسخیر پلاستیک ها
سالانه 177 هزار تن پلاستیک در ایران تولید می شود،که این رقم معادل 500 تن پلاستیک در روز است.
صفحه  از ۶۶
logo