** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
تخریب محیط زیست با تخلیه 500 کیلوگرم لاشه مرغ
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان اراک گفت:به طور کلی تخریب هر لاشه در محیط زیست و منابع طبیعی ممنوع است و جهاد کشاورزی متولی این امر است.
مافیای گوشت شکار فعالند / آهو ،گوزن ...
مافیای گوشت شکار فعالند. آنها به ‌گوزن، کل و بز، آهو و حتی حیوانات حرام گوشت نیز رحم نمی‌کنند.
به لطف باد و باران هوای پایتخت سالم شد
وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص (61) در وضعیت سالم است.
گرم شدن کره زمین به چه علت است؟
بر اساس گزارش وزارت محیط زیست ژاپن، گاز متان در مزارع و برخی شهر‌های دنیا از جمله در چین، پاکستان و برزیل بیشتر از حد مجاز است.
تمامی مقاطع تحصیلی اصفهان تعطیل است
رئیس ستاد مدیریت بحران استان اصفهان گفت: فردا در نواحی شش گانه اصفهان و 9 شهر این استان همه مقاطع تحصیلی،‌مهدهای کودک و مراکز روزانه بهزیستی تعطیل می باشد.
تعطیلی مدارس و طرح زوج و فرد هم راهکار مناسبی نبود
چند سالی است که تعطیلی مدارس و طرح زوج و فرد از درب منازل برای حل معضل آلودگی هوای پایتخت اعمال می‌شود، اما شواهد حاکی از آن است که این راهکارها موثر نبوده‌اند.
بازگشت آلودگی هوا به البرز/ بیماران قلبی و سالمندان از تردد بپرهیزند
بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست البرز وضعیت کیفی هوای کرج با شاخص 120 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس جامعه است.
چرا زمستان امسال هوا سرد نشد؟
چند سالی است که الگوهای هواشناسی در سراسر جهان تغییر کرده است. جابجایی فصل ها، تغییر الگوی مهاجرت گیاهان و حیوانات همه حکایت از تاثیرگذاری پدیده گرمایش زمین بر زندگی انسان دارند.
مناطقی که دچار باران اسیدی می شوند کجاست؟
کارشناس سازمان هواشناسی توضیحاتی درباره باران اسیدی و آثار آن بر انسان و گیاهان گفت: مناطقی که آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی در آن اتفاق افتاده باشد قطعاً دچار باران اسیدی می‌شوند.
سرد نبودن زمستان امسال به چه علت است؟
زمستان امسال برخلاف تصور عمومی، سرمای چندانی در بر نداشت. البته این روند تازه نیست. چند سالی است که پدیده زمستان های خشک با آب وهوای گرمتر از حد معمول در ایران اتفاق می افتد.
سوزاندن زباله در فضای باز پیگرد قانونی دارد
رئیس محیط زیست شهر تهران گفت: براساس قانون سوزاندن هر نوع زباله ای در فضای باز و یا در زباله سوزهای غیر استاندارد ممنوع و جرم است.
آلودگی هوا به تهران بازگشت
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: هوای تهران با شاخص(119) در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
محورهای ترافیکی روز 19 دی ماه
سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج-قزوین و آزادراه تهران-کرج خبر داد.
زلزله 6 ریشتری چقدر انرژی و قدرت خرابی دارد؟
پدرعلم زلزله شناسی ایران و رئیس سابق بخش زلزله‌شناسی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: زلزله 6 ریشتری نسبت به زلزله 5 ریشتری 32 برابر انرژی آزاد می کند.
هوای پایتخت امروز در وضعیت مناسبی است
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت:وضعیت کیفی هوای تهران با شاخص 77 در وضعیت سالم است.
صفحه  از ۷۰
logo