** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 29
عقب راندن توسعه انسانی و سطح آموزش به چند دهه قبل!/ بیشترین بار نابرابری حاصل از کروناویروس بر دوش آسیب پذیرترین اقشار است
بین الملل "تیتر1"/
برنامه توسعه ملل متحد هشدار می دهد که همه گیری کووید19 می تواند پیشرفت های بشری را به چندین دهه قبل بازگرداند. میزان کارایی تدریس برای کودکانی که در خارج از مدارس به تحصیل می پردازند معادل سطوح آموزشی در اواسط دهه 1980 است.
مرگ و میر بالا به خاطر استفاده از داروی تبلیغی ترامپ برای درمان کووید19/ تعلیق آزمایشات بالینی سازمان جهانی بهداشت
بین الملل "تیتر1"/
سازمان جهانی بهداشت پس از بروز نگرانی های ایمنی ناشی از استفاده هیدروکسی‌کلروکین برای درمان کووید19 ادامه آزمایشات بالینی انسانی را به حالت تعلیق درآورده است. مصرف این دارو منجر به مرگ و میر بالا در بین بیماران کرونایی شده است.
افزایش گدایی و ازدواج کودکان یمنی به دلیل شیوع کووید19/عربستان سعودی عامل بزرگترین بحران انسانی جهان و پایین ترین سطح ایمنی در یمن
بین الملل "تیتر1"/
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که کارش در یمن به دلیل شیوع کروناویروس در این کشور جنگ زده و با افزایش شمار گدایان در خانواده ها، کودکان کار و ازدواج در سنین کودکی به نقطه شکست نزدیک است.
پسر خاشقچی قاتلان سعودیِ پدرش را بخشید!/ حق السکوت یا بخشش واقعی؟!!
بین الملل "تیتر1"/
"صلاح خاشقچی" پسر روزنامه نگار مقتول سعودی توئیتی را مبنی بر بخشش قاتلان پدر خود منتشر کرد و در پی آن، فعالان حقوق بشر دولت سعودی را به تلاش برای بستن این پرونده متهم کردند.
طوفان مشترک اما 2 قایق متفاوت در آمریکا!/کووید19 ویروسی با تبعیض نژادی!/ بی‌رحمی سیستماتیک و به کارگیری رنگین پوستان در خط مقدم مشاغل پر خطر
بین الملل "تیتر1"/ وزیر کار سابق آمریکا انتقاد می کند؛
75 درصد از کارکنان خط مقدم مبارزه با کووید19 از رنگین پوستان هستند. سیستم آمریکا عملا برای افراد کم درآمد بی خانمانی، آلودگی، عدم دسترسی به مراقبت های پزشکی و فقر را به ارمغان آورده است.
افزایش فزاینده نرخ بیکاری در 43 ایالت آمریکا/ پنهان‌کاری دولت فدرال در اعلام آمار واقعی ایالات
بین الملل "تیتر1"/
بر اساس داده های منتشر شده، نرخ بیکاری آمریکا به دلیل تعطیلی مشاغل غیر ضروری سراسر کشور در دوران همه گیری کروناویروس در 43 ایالت به بالاترین سطح خود رسید.
شیوع کووید19 و فروپاشی سیستم بهداشتی یمن/ فقدان تجهیزات پزشکی به واسطه مداخله ائتلاف عربستان سعودی
بین الملل "تیتر1"/
سخنگوی دفتر هماهنگ کننده امور بشری سازمان ملل متحد گفت که امدادگران و پزشکان بدون مرز گزارش دادند که به دلیل فقدان اکسیژن پزشکی یا تجهیزات محافظت شخصی کافی مردم را نمی پذیرند.
کمپین جهانی پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید + تصاویر
بین الملل "تیتر1/
کمپین جهانی "Fly the Flag" به مناسبت روز قدس سال 2020 در سراسر جهان گسترش یافت. امسال برای نخستین بار در طول تاریخ، این رویداد سالانه به دلیل تعطیلی ناشی از کووید19 به شیوه ای جدید برگزار شد.
رسانه صهیونیستی: ایران، فتح بیت المقدس را راه حل نهایی می داند/رسانه انگلیسی: رهبر ایران، رژیم صهیونیستی را توموری می داند که از بین خواهد رفت/شعار
بین الملل "تیتر1"/ بازتاب راهپیمایی مجازی روز جهانی قدس در رسانه های غربی؛
خبرگزاری های غربی به دلیل همه گیری جهانی ویروس کووید19 در سال جاری با نوع متفاوتی از راهپیمایی در روز جهانی قدس مواجه شدند. وبسایت آمریکایی نوشت که راهپیمایی روز قدس را در انگلیس ممنوع کنید.
توافق هسته ای ایران دستاویز فرانسه برای برقراری رابطه ویژه با آمریکا/ از هم گسستگی ریاست جمهوری مکرون در همه گیری کروناویروس
بین الملل "تیتر1"/
نظرسنجی اخیر نشان داد که 66 درصد از مردم فرانسه بر این باورند که دولت در غلبه بر چالش کووید19 ناموفق مانده و 77 درصد دیگر معتقدند که مدیریت مکرون در اتخاذ تصمیمات درست در زمان مناسب ناکام بوده است.
تناقض شدید بین حرف و عمل دولت/ غفلت مسئولین انگلیسی از زندگی واقعی در زمین
بین الملل "تیتر1"/
رئیس یک شرکت بزرگ خانه سالمندان گفت که تفاوت فاحشی بین لفاظی دولت و آنچه رخ می دهد وجود دارد. هیچ توصیه ای به خانه های سالمندان درباره نحوه واکنش در برابر این همه گیری وجود نداشته است.
احساس نا امنی 95 درصد از معلمان از بازگشایی مدارس در بحران کروناویروس/ اقدامات عاری از حس مسئولیت دولت انگلیس در قبال سلامت مردم
بین الملل "تیتر1"/
اکثر معلمان انگلستان از بازگشایی مدارس از اول ماه ژوئن (10 روز دیگر) و بازگشت بیشتر دانش آموزان به کلاس ها در اوج بحران کروناویروس احساس ناخوشایندی دارند. دولت تاکنون در جلب اعتماد و اطمینان معلمان درباره ایمنی بازگشایی مدارس ناموفق بوده است.
غلبه بر دیابت با چند تغییر ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی/ روزه داری دیابت نوع 2 را معکوس می کند
بین الملل "تیتر1"/
طبق تخمین ها، 4.8 میلیون نفر در انگلستان دیابت دارند و در صورت ابتلای این افراد به کروناویروس، عوارض تهدیدکننده زندگی در آنها افزایش می یابد. روزه داری متناوب به معکوس شدن دیابت نوع 2 کمک می کند.
افزایش رنج مهاجران و آوارگان در دوران کووید19/ از عدم دسترسی به مراقبت های پزشکی تا گرسنگی و خشونت جنسی
بین الملل "تیتر1"/
بحران کووید19 رنج مهاجران آسیب پذیر را افزایش می دهد. بر اساس تحقیقات انجام شده، قربانیان قاچاق و دیگران در سراسر جهان قادر به دریافت کمک های بهداشتی در دوران همه گیری کروناویروس نیستند.
جزئیات حمله به نفتکش انگلیسی در دریای عدن
یک شرکت انگلیسی اعلام کرد که نفتکش حامل مواد شیمیایی این شرکت در خلیج عدن مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته است.
صفحه  از ۳۹۶
logo